Internetteki en geniş Yunan mitolojisi sitesine hoş geldiniz! - www.YunanMitolojisi.com

Coğrafya Bilgi Yarışması

Sitemizin bu en eğlenceli ve öğretici bölümünde size bir yer adı soruyoruz. Bu yer Türkiye'de de olabilir, dünyanın başka bir yerinde de. Soruyu doğru cevaplayabilmek için bilgiden çok, araştırma gerekiyor ve doğru cevabı aşağıda verdiğimiz e-posta adresine gönderen ilk kişinin adını bu sayfada yayımlıyoruz. Yarışmamız çok yakında ödüllü (tatil, tur, kitap vb.) olacak! Bu nedenle şimdiki katılımınızı bir tür ısınma olarak değerlendirebilirsiniz. Yanıtın doğru kabul edilebilmesi için yanıtta herhangi bir yazım yanlışlığı olmamalı. Gönderdiğiniz e-mail'de, yanıtınızla birlikte, şimdilik sizden sadece adınızı ve soyadınızı yollamanızı bekliyoruz. Kural olarak her kişi (her e-mail adresi) sadece bir yanıt gönderebilir. Aynı kişiden veya adresten gelen farklı cevaplar, doğru olsa da geçerli sayılmaz. Sorunun yayınlanma saati, aksi belirtilmedikçe, Türkiye saati ile öğlen 12:00'dır. Bir sonraki sorunun hangi gün yayımlanacağını yine bu sayfadan duyuracağız. Hepsi bu kadar... Yarışma heyecanına hazır mısınız?

Neredeyim Bul

Bulunduğum ada, yabancı bir denizde sayılmaz. Milli park halinde korunduğu için ancak rehber eşliğinde ziyaret edebileceğiniz bu adanın ilginç bir tarihi var. Farklı tarihlerde karantina istasyonu, hapishane ve esir kampı olarak kullanılmış. Ama bundan da ilginci, sadece bu adada yaşayan, o vahşi, ama son derece sevimli hayvanlar. Neredeyim, beni bulabilir misiniz?

Cevabınızı adınız ve soyadınızla birlikte neredeyimbul@gmail.com adresine bekliyoruz! Bir sonraki sorumuzun yayın günü ve saati: 4 Haziran 2015 Perşembe TSİ 12:00

Kanatlı at Pegasos Kanatlı at Pegasos © YunanMitolojisi.com